HP w Hydrogen Europe

Hydrogen Poland członkiem Hydrogen Europe. „Silny głos polskich przedsiębiorców w temacie zeroemisyjnej gospodarki”.

Stowarzyszenie Hydrogen Poland, zrzeszające przedsiębiorców z obszaru gospodarki wodorowej, zostało członkiem Hydrogean Europe, największej europejskiej organizacji reprezentującej europejskie firmy i interesariuszy zaangażowanych w rozwój gospodarki neutralnej emisyjnie.

Hydrogen Europe zrzesza ponad 300 firm i 30 państwowych stowarzyszeń. – Jesteśmy dumni, że zostaliśmy częścią organizacji, której członkowie są liderami w dekarbonizacji gospodarki, transformacji energetycznej i paliwowej z wykorzystaniem wodoru w Europie na Świecie – mówi Paweł Piotrowicz, prezes Hydrogean Poland (HP).

Wizją HE  jest wsparcie globalnej neutralności emisji dwutlenku węgla poprzez przyśpieszenie rozwoju europejskiego rynku wodorowego, budowę infrastruktury wodorowej, dekarbonizację przemysłu, transportu i budownictwa oraz rozwój w stronę globalnych rynków wodoru.

– Uczestnictwo w Hydrogen Europe jest naturalnym krokiem w rozwoju naszej organizacji. Chcemy być silnym głosem polskich podmiotów pracujących w sektorze gospodarki wodorowej w Polsce i na arenie międzynarodowej. Chcemy współtworzyć ten sektor, uczestnicząc w przygotowaniu przyjaznych biznesowi regulacji, programów wspierających i edukacji, wykorzystując między innymi możliwości, jakie da nam członkostwo w Hydrogen Europe – podkreśla Piotrowicz. 

Hydrogen Poland jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorców z obszaru gospodarki wodorowej. Oferuje usługi o charakterze doradczym oraz szkoleniowym, wspiera procesy inwestycyjne w obszarze technologii wodorowych, poszukuje synergii sektorowych w celu poprawy efektywności projektów.

Stowarzyszenie zajmuje się kompleksową obsługą procesu legislacyjnego, od działań public affairs, po przygotowywanie i opiniowanie projektów ustaw lub innych aktów prawnych. Eksperci stowarzyszenia posiadają bogate doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków inwestycyjnych z funduszy europejskich na realizację projektów wodorowych w Polsce.

Więcej:

https://hydrogeneurope.eu

http://hydrogen-poland.org

Kontakty dla mediów:

Paweł Piotrowicz, prezes Hydrogen Poland, ekspert TÜV SÜD Polska ds. energii i technologii wodorowych.

+48 509 650 889

Tomoho Umeda, wiceprezes Hydrogen Poland, prezes spółki Hynfra.

+48 500 657 327

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *