Struktura Stowarzyszenia

Struktura / ZARZĄD

Paweł Piotrowicz

PREZES ZARZĄDU

Ekspert TÜV SÜD Polska ds. energii i technologii wodorowych, wcześniej w ENGIE Polska był odpowiedzialny za rynek magazynów energii, technologii wodorowych i elektromobilność. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem na rynku IT i energetycznym.

Krzysztof Kochanowski

Wiceprezes

Wiceprezes i dyrektor generalny Polskiej Izby Magazynowania Energii i Elektromobilności. Doświadczenie zdobywał w energetycznych spółkach dystrybucyjnych i przesyłowych oraz w firmach consultingowych. Konsultant w zakresie rozwiązań systemowych w elektroenergetyce współpracujący z instytucjami rządowymi i Parlamentem. Pierwszy prezes i współzałożyciel jedynej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z obszaru technologii magazynowania energii.

Beata Superson - Polowiec

CZŁONEK ZARZĄDU

Radczyni prawna z doświadczeniem w dziedzinie prawa cywilnego, gospodarczego. Ekspertka w dziedzinie kontraktów handlowych, energii i paliw. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz obsłudze grup kapitałowych. Doradczyni i negocjator wielu kluczowych projektów energetycznych. Prowadzi obsługę prawną podmiotów energochłonnych.

Tomoho Umeda

CZŁONEK ZARZĄDU

Tomoho Umeda, przewodniczący Komitetu Technologii Wodorowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Założyciel spółki Hynfra oraz spółki Hynfra Energy Storage. Specjalizuje się w promowaniu i badaniu nowych zielonych technologii. Koncentruje się na przyspieszaniu postępu rynkowego i technologicznego w kierunku neutralności klimatycznej. Jest członkiem Hydrogen Europe, European Clean HydrogenAlliance oraz wykładowcą na Master of Business Administration (MBA) – Zarządzanie Technologiami Wodorowymi na uczelni Collegium Humanum.

Komisja rewizyjna

Struktura / KOMISJA REWIZYJNA

Michał Gorzoch

Członek komisji rewizyjnej

Kierownik rozwoju biznesu w  ILF Consulting Engineers Polska, jednej z wiodących inżynierskich firm projektowo-doradczych, która świadczy kompleksowe usługi w obszarach: energetyka i ochrona klimatu; woda i środowisko; transport i przestrzeń miejska; ropa, gaz i przemysł.

Michał Hetmański

Członek komisji rewizyjnej

Prezes Zarządu think – tanku Instrat, w którym koordynuje pracę badawczą i doradczą w zakresie sprawiedliwej transformacji sektora energetycznego i górniczego, reformy rynku energii, unijnej i polskiej polityki klimatycznej i ochrony środowiska oraz polityki otwartych danych energetycznych. Zdobywał doświadczenie pracując w związku pracodawców, firmie doradztwa transakcyjnego w Niemczech i sektorze publicznym oraz jako konsultant Banku Światowego.

Rzecznik prasowy

Struktura / Rzecznik prasowy

Dariusz Pachniewski

Specjalista w zakresie innowacyjnych systemów ciepłowniczych, recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym, ma kompetencje kierownicze w zakresie gospodarki wodorem. Członek stowarzyszeń branżowych, autor publikacji i artykułów w prasie specjalistycznej. W 2007 roku otrzymał nagrodę Narodowej Akademii Nauk w kategorii “Jakość Roku” za innowacyjny produkt „Paliwo grzewcze do zastosowań przemysłowych”. Pełnił funkcję doradcy ds. wodoru zarządu Cyfrowego Polsatu oraz grupy energetycznej ZE PAK Zespół Elektrowni Patnów-Adamów-Konin. Pozostaje w stałym kontakcie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, doradzając w  opracowywaniu strategii wodorowej Polski. Powołany przez ministra klimatu Michała Kurtykę na niezależnego eksperta komisji sejmowej Wodorowa Polska.