Struktura Stowarzyszenia

Struktura / ZARZĄD

Paweł Piotrowicz

PREZES ZARZĄDU

Ekspert TÜV SÜD Polska ds. energii i technologii wodorowych, wcześniej w ENGIE Polska był odpowiedzialny za rynek magazynów energii, technologii wodorowych i elektromobilność. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem na rynku IT i energetycznym.

Krzysztof Kochanowski

Wiceprezes

Wiceprezes i dyrektor generalny Polskiej Izby Magazynowania Energii i Elektromobilności. Doświadczenie zdobywał w energetycznych spółkach dystrybucyjnych i przesyłowych oraz w firmach consultingowych. Konsultant w zakresie rozwiązań systemowych w elektroenergetyce współpracujący z instytucjami rządowymi i Parlamentem. Pierwszy prezes i współzałożyciel jedynej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z obszaru technologii magazynowania energii.

Beata Superson - Polowiec

CZŁONEK ZARZĄDU

Radczyni prawna z doświadczeniem w dziedzinie prawa cywilnego, gospodarczego. Ekspertka w dziedzinie kontraktów handlowych, energii i paliw. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz obsłudze grup kapitałowych. Doradczyni i negocjator wielu kluczowych projektów energetycznych. Prowadzi obsługę prawną podmiotów energochłonnych.

Tomoho Umeda

CZŁONEK ZARZĄDU

Szef Komitetu Technologii Wodorowych w ramach Krajowej Izby Gospodarczej, przedsiębiorca, doradca strategiczny, prezes firmy doradczej Tomo Group, promotor międzynarodowej współpracy przemysłowej i energetycznej z Japonią oraz Szwecją.

Komisja rewizyjna

Struktura / KOMISJA REWIZYJNA

Michał Gorzoch

Członek komisji rewizyjnej

Kierownik rozwoju biznesu w  ILF Consulting Engineers Polska, jednej z wiodących inżynierskich firm projektowo-doradczych, która świadczy kompleksowe usługi w obszarach: energetyka i ochrona klimatu; woda i środowisko; transport i przestrzeń miejska; ropa, gaz i przemysł.

Michał Hetmański

Członek komisji rewizyjnej

Prezes Zarządu think – tanku Instrat, w którym koordynuje pracę badawczą i doradczą w zakresie sprawiedliwej transformacji sektora energetycznego i górniczego, reformy rynku energii, unijnej i polskiej polityki klimatycznej i ochrony środowiska oraz polityki otwartych danych energetycznych. Zdobywał doświadczenie pracując w związku pracodawców, firmie doradztwa transakcyjnego w Niemczech i sektorze publicznym oraz jako konsultant Banku Światowego.

Rzecznik prasowy

Struktura / Rzecznik prasowy

Dariusz Pachniewski

Specjalista w zakresie innowacyjnych systemów ciepłowniczych, recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym, ma kompetencje kierownicze w zakresie gospodarki wodorem. Członek stowarzyszeń branżowych, autor publikacji i artykułów w prasie specjalistycznej. W 2007 roku otrzymał nagrodę Narodowej Akademii Nauk w kategorii “Jakość Roku” za innowacyjny produkt „Paliwo grzewcze do zastosowań przemysłowych”. Pełnił funkcję doradcy ds. wodoru zarządu Cyfrowego Polsatu oraz grupy energetycznej ZE PAK Zespół Elektrowni Patnów-Adamów-Konin. Pozostaje w stałym kontakcie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska, doradzając w  opracowywaniu strategii wodorowej Polski. Powołany przez ministra klimatu Michała Kurtykę na niezależnego eksperta komisji sejmowej Wodorowa Polska.